Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor’un Değerli Oyuncuları Kulüpte Kaldı

Ara transfer döneminde nasıl bir politika izleyeceği merak edilen İstanbulspor, bir yandan kadrosuna katacağı oyuncular için uğraşırken öte yandan kulüpten ayrılması beklenen oyuncularıyla alakalı uğraş gösterdi. Sarı Siyahlı takımda takımdan ayrılacağına dair haberler çıkan kaptan İbrahim Yılmaz ve Eslem Öztürk’ün kulüpte kalması taraftarları en çok sevindiren gelişme oldu.

İç Transfer

Ara transfer döneminde hemen hemen her takım elindeki en değerli parçaları kadroda tutmak ister. Zaten çok pahalı bir piyasa olan ara transfer piyasası, takımların başka takımların oyuncularına dair hamle yapmasını da çoğu zaman engeller. Zira maliyeti yüksek bir oyuncunun takıma uyum sağlayana kadar geçirdiği süre onun verimsiz olarak görülmesini sağlayabilir.

İşte böyle bir durumda takım hem maddi hem de sportif anlamda zarar edebilir. Bunun farkında olan İstanbulspor Yönetimi, takım uyumunun bozulmaması adına ellerinden gelen her şeyi yaptı ve değerli oyuncularını kadroda tuttu.

Takımın ve TFF 1.Lig’in en golcü oyuncusu ve İstanbulspor’un kaptanı İbrahim Yılmaz’ın bu değerli istatistikleri sayesinde bir Süper Lig kulübüne transfer olması oldukça muhtemel görülüyordu. Ancak 27 yaşındaki başarılı golcü uzun zamandan beri formasını terlettiği İstanbulspor’da kalmaya devam etti. İbrahim Yılmaz en azından bu sezonun sonuna kadar İstanbulspor’un başarısı için ter dökecek.

Başarılı golcü, bu sezon attığı goller ile birlikte İstanbulspor’un birçok maçtan istediği sonuçları alabilmesini sağlamıştı.

Pırlanta

İstanbulspor’da kalıp kalmayacağı merak edilen bir diğer oyuncu da Eslem Öztürk’tü. Beşiktaş altyapısından yetiştikten sonra istenilen performansları sergileyemeyen 24 yaşındaki Eslem, 2017/2018 sezonundan beri İstanbulspor forması giyiyor. Takımın en vazgeçilmez oyuncularından birisi haline gelen merkez orta sahanın bu sezon da gösterdiği başarılı performans tıpkı büyüğü İbrahim Yılmaz gibi başka takımlara gitme potansiyelini ortaya çıkarmıştı.

Bu sezon 14 maça çıkan ve 1 gol ile 2 asistten oluşan 3 gollük katkı sağlayan Eslem de tıpkı İbrahim Yılmaz gibi İstanbulspor’da kalmaya devam edecek. 2021 senesinin Temmuz ayında kulübüyle olan sözleşmesini yenileyen Eslem, 2026’ya kadar kendisini Sarı Siyahlı takıma bağlayan sözleşmeyi imzalamıştı.

Buna rağmen Türkiye’deki yabancı kuralı ve oyuncunun iyi bir alternatif olarak görülmesi transfer dedikodularında adının geçmesine neden oldu. Eslem, 550 bin Euro piyasa değerine sahip olan bir oyuncu olarak aynı zamanda İstanbulspor adına bir gelir kapısı da olabilirdi. Ancak İstanbulspor değerli oyuncusunu kadroda tutmaya karar kıldı.

Ara transfer dönemini en hareketsiz geçiren takımlardan birisi olan İstanbulspor mevcut kadroyu korumak konusunda daha fazla çaba sarf etti. Osman Zeki Korkmaz ve öğrencileri, bu tarihi kulübü Süper Lig’e yükseltebilmek adına tek vücut olarak hareket etmeye devam edecekler. İstanbulspor taraftarı ise oyuncularına destek vererek takımın ait olduğu yere döneceği günü sabırsızlıkla ve heyecanla bekleyecek.