Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor’un Güç Kaybı

Bu sezon TFF 1.Lig’in en başarılı performanslarından birini sergileyen İstanbulspor, ligin hafta içi mesaisine denk gelen 33’üncü haftasında Denizlispor’a konuk oldu. Denizli temsilcisi karşısında geriye düştüğü maçta öne geçmeyi başaran Sarı Siyahlı takım bu üstünlüğünü koruyamadı ve bir kez daha geriye düştükten sonra gol bulmayı başaramayınca sahadan 4-3 mağlup ayrıldı. Osman Zeki Korkmaz ve Mesut Bakkal takımlarının savunma performansından memnun olmasa da taraftarlar ve futbolseverler zevkli bir maç izlediler. Bununla birlikte İstanbul temsilcisinin bir türlü sahada istediklerini yapamaması ve telaş yapması dikkat çekiciydi.

Telaşlı Oyuncular

Bu sezon TFF 1.Lig’de sezon başından bu yana en istikrarlı performanslardan birini sergileyen İstanbulspor, son haftalarda oluşturduğu yenilmezlik serisi sayesinde üst sıralarda ciddi bir avantaj elde etmiş ve hatta ilk 2’yi kovalayabilecek bir duruma gelmişti.

Ligin hafta içine denk gelen 33’üncü haftasında kümede kalma mücadelesi veren takımlardan Denizlispor’un misafiri olan Sarı Siyahlı takım sahadan 4-3 mağlup ayrılırken çılgın bir 90 dakikanın her iki takım adına da geride kaldığını dile getirmekte fayda var.

Üstünlüğün 2 kere el değiştirdiği maçta son olarak öne geçen Denizlispor topu tamamen rakibine bıraktığı yaklaşık 20 dakika boyunca herhangi bir gol yemediyse bu durum biraz da Osman Zeki Korkmaz’ın öğrencilerinin telaşıyla alakalıydı.

Oyuncular bir türlü topun sahibi olmanın avantajını kullanamadılar ve bu durumdan kaynaklı olarak net ve olgun ataklar geliştiremediler. Hâl böyle olunca da sahadan mağlubiyetle ayrılan taraf İstanbul temsilcisi oldu.

Avantaj Gitti

Bununla birlikte İstanbulspor adına önemli olan meselelerden birisi de takımın Ümraniyespor’un kazandığı haftada puan kaybetmesi oldu. Üst üste topladığı puanlarla Kırmızı Beyazlı takımla arasındaki puan farkını eritmeyi başaran Sarı Siyahlı takım bu avantajını da kaybetmiş oldu.

Ümraniyespor kendi sahasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk ettiği maçta 2-1 galip gelerek 4 maç aradan sonra kazanırken bu durumun direkt olarak ilk 2 hattını belirlediğini de dile getirmek yanlış olmaz.

Zira bu hafta Bandırmaspor da müsabaka yapmadığı için farklar iyiden iyiye belirginleşti ve İstanbulspor Ankaragücü’nün mağlup olduğu Bandırmaspor’un da bay geçtiği haftada çok önemli bir avantajı değerlendiremedi.

İstanbul temsilcisi ligin 34’üncü haftasında kendi sahasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk edeceği müsabakadan galibiyetle ayrılmayı hedefleyecek. Bununla birlikte takımın Denizlispor karşısında oynanan mücadeleden çok daha fazla inanarak mücadele etmesi gerektiği kesin.

Ligin bitimine artık iyiden iyiye kısa bir süre kaldı ve Sarı Siyahlı takım ilk 6’da yer alacak gibi görünüyor. Öte yandan Play-Off müsabakaları dengelerin tamamen değiştiği müsabakalar oluyor ve Osman Zeki Korkmaz ve teknik ekibi oyuncularının daha iyi bir performansı nasıl gösterebileceğine dair hesapları şimdiden yapmaya başlasalar çok daha iyi olur zira bu hesaplama için vakit kalmayabilir.