Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok istikrarlı bir performans sergileyen İstanbulspor, oynadığı son maçta nefes kesici bir mücadele vermiş ancak Denizlispor’a 4-3 mağlup olmaktan kurtulamamıştı. 90 dakika boyunca çok fazla mücadele eden oyuncular ne kadar yoruldular ve bu durum takımı ne kadar bunu kestirebilmek zor ancak taraftarlar 34’üncü haftada oynanacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçında da bu mücadeleyi görmek ve bu sefer 3 puan sevinci yaşamak niyetinde olacaklar.

Amansız Mücadelenin Kaybı

Bu sezon TFF 1.Lig’de en istikrarlı performanslardan birini sergileyen ve sezon başından bu yana ilk 6 sıradan aşağıya hiç inmeyen İstanbulspor, çok iyi bir form grafiğiyle gittiği son dönemde beklemediği bir mağlubiyet aldı.

Ligin kümede kalma mücadelesi veren ekiplerinden Denizlispor’a konuk olan İstanbul temsilcisi gidip gelen maçta sahadan 4-3 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı ve bu maçta verilen mücadele ister istemez takımdaki oyuncuları çok yordu.

97 dakikaya yakın süren hafta içi mesaisinden sonra Osman Zeki Korkmaz’ın takımını yine en az Denizlispor karşısında oynanan müsabaka kadar zorlu bir müsabaka bekliyor. O müsabaka da 34’üncü haftada oynanacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor müsabakası.

Sarı Siyahlı takım yine ilk 6’da yer alan ve son haftalarda aldığı galibiyetler sayesinde buraya biraz daha kök salan rakibini mağlup etmeyi hedefliyor. Bu bağlamda takımın ne kadar yorgun olacağının maçın kaderini belirleyeceğini belirtmekte de fayda var.

Sezonun ilk yarısında Erzurum’da oynanan müsabakadan galip ayrılan taraf ev sahibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor olmuştu. İki takım arasında oynanan son 5 müsabakanın 3’ü beraberlikle sonuçlanırken geriye kalan 2 mücadeleyi kazanan taraf Erzurum temsilcisi oldu.

Bu bağlamda İstanbulspor adına oluşan kötü serinin de kırılması adına verilecek mücadele 24 Nisan Pazar günü saat 20.30’da başlayacak. Bu müsabaka öncesi İstanbulspor 54 puanla 4’üncü sırada yer alırken Büyükşehir Belediye Erzurumspor 51 puanla İstanbul temsilcisinin hemen 1 sıra altında yer alıyor.

Kritik Önem

Bununla birlikte İstanbul temsilcisinin galibiyetle tamamlamayı amaçlayacağı maçın ilk 6 hattının diğer sıralamalarla arasındaki farkın belirginleşmesini sağlaması da mümkün. Şu an Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile aynı puanda bulunan Eyüpspor 6’ıncı sırada ve 7’inci sırada yer alan Manisa FK’nın 46 puanı bulunuyor.

Bu da eğer tüm ihtimaller gerçekleşirse ilk 6’da yer alan takımlardan özellikle son 4’ünün bir anda kendilerini hat dışında bulabilme ihtimalini doğuruyor. Bu ihtimalle karşı karşıya kalmak istemeyen İstanbulspor bu nedenle daha da dikkatli performanslar sergilemeli.

Denizlispor karşısında oynanan maçta verilen mücadelenin düzeyi ne kadar yüksekse bilhassa savunmadaki hataların durumu da o kadar kötüydü. Erzurum temsilcisi de tıpkı Denizlispor gibi bu hataları affetmeyecek bir takım ve bu nedenle Osman Zeki Korkmaz’ın öğrencilerinin ekstra sorumluluğu olacak.