Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor’un Hücumcuları Listelerde

Bu sezon Süper Lig’e yükselmek adına mücadele eden ve ikinci devrede gösterdiği performansla hedefinde ne kadar kararlı da olduğunu gösteren İstanbulspor, hücumda oldukça güçlü bir takım. Kaliteli ayaklardan oluşan hücum hattı sayesinde gol yollarında etkin olmak konusunda herhangi bir problem yaşamayan Sarı Siyahlılar, hem gol hem de gol pası listelerine bu sayede en tepeden girmeyi başarabiliyorlar.

Kaptanın Sözü

2021/2022 sezonu TFF 1.Lig’in 27’inci haftasının yaklaştığı bugünlerde gol krallığı listesinin tepesinde oturan isim İstanbulspor’un başarılı golcüsü İbrahim Yılmaz.

27 yaşındaki golcü oyuncu, aynı zamanda kaptanlığını yaptığı takımının hücum yükünü en iyi sırtlayan isimlerden birisi. 23 maçta attığı 14 golle çok değerli bir katkı sağlayan İbrahim, aynı zamanda yaptığı 4 asist sayesinde toplamda 18 gole doğrudan etki etti.

Hem gol krallığı listesinin hem de gole katkı sıralamasının en üst sırasında yer alan İbrahim Yılmaz, bu bağlamda gerçekten örnek bir profesyonel. Takımının kendisine ihtiyaç duyduğu hemen hemen her maçta o ihtiyacı karşılayan golcü oyuncu, hücum aksiyonlarının düzenlenmesinde de kilit rol oynuyor.

En basit örneği ile Balıkesirspor karşısında oynanan maçta takımının attığı 3 gole de direkt etki eden İbrahim Yılmaz, 2 gol pası vermiş ve penaltıdan attığı golle rakip fileleri havalandırmıştı. Yaptığı 2 asistte pozisyonları tamamen kendisi üreten İbrahim Yılmaz, İstanbulspor’un bir hayli zorlandığı maçta sahadan 3 puanla ayrılmasını sağladı.

İstanbulspor’un bu sezon topladığı puanların birçoğu, 27 yaşındaki kaptanının attığı goller sayesinde geldi. İbrahim Yılmaz’ı gol krallığında Samsunspor’dan Yasin Öztekin ve Eyüpspor’dan Umut Bulut takip ediyor.

Balkan Rüzgârı

TFF 1.Lig’in bu sezona dair asist krallığı listesinde yer alan isim ise İstanbulspor’un başarılı sağ kanat oyuncusu Valon Ethemi.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında kadroya katılan Valon Ethemi, 1 sene içerisinde Sarı Siyahlı ekibin en önemli oyuncularından biri haline geldi. Bu sezon 23 maçta forma giyen Arnavut asıllı Kuzey Makedonyalı oyuncu, yaptığı 7 asist sayesinde zirveye oturmayı başardı.

24 yaşındaki oyuncu, İstanbulspor’a 7 asistin dışında 4 gollük de bir katkı sağladı. Toplamda 11 gole direkt etki eden Ethemi’nin bu performansı da İstanbulspor adına oldukça değerli.

En son Ankaragücü karşısında oynanan ve 1-0 kazanılan maçta takımının tek golünü atan Valon Ethemi ile ilgili daha da değerli olan kısım oyuncunun İstanbulspor’dan önce yaklaşık 6 ay kulüp bulamayan bir oyuncu olmasıydı.

İstanbulspor’un kendisine güvenmesi sonrasında elinden gelen çabayı esirgemeyen Kuzey Makedonyalı oyuncunun bu performansı İbrahim Yılmaz’ın da performansıyla birleşince ortaya durdurulamaz bir takım çıktı.

Jetmir Topallı, İbrahim Yılmaz ve Valon Ethemi, İstanbulspor’un şu ana kadar attığı 40 golün 23’ünü atan 3 oyuncu oldular. Takımın gollerinin %57.5’u bu 3 oyuncudan gelirken, asist sayılarının da eklenmesiyle birlikte oran daha da yükseliyor.