Blog Genel İstanbulspor Spor TFF 1.Lig

İstanbulspor Yaralarını Sarıyor

TFF 1.Lig’in ikinci yarısına şahane bir giriş yaptıktan sonra Boluspor karşısında alınan mağlubiyetle birlikte bozguna uğrayan İstanbulspor, 26’ıncı hafta müsabakasında yara sardı. Ligin son sırasında yer alan ve sahaya genç oyuncularla çıkan Balıkesirspor karşısında İbrahim Yılmaz’ın müthiş performansı ve tecrübesi sayesinde kazanan İstanbulspor, bu galibiyetle birlikte üst sıralara tırmandı.

Telafi

Bu sezonun sonunda Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen takımlar arasında yer alan İstanbulspor, TFF 1.Lig’in ikinci yarısında vites yükseltmişti. Zirvede yer alan Ümraniyespor’u yenerek zirveden ettikten sonra yeni lider Ankaragücü’nü de mağlup eden Sarı Siyahlı takım rüştünü ispatlamıştı.

Çok formda olduğu bir dönemde en az kendisi kadar formda olan Boluspor’u konuk eden İstanbul temsilcisi, Boluspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte bozguna uğramıştı. Bu maçtan alınan mağlubiyetin en büyük tesellisi ise diğer takımların da puan kaybetmiş olmasıydı.

Boluspor karşısında alınan mağlubiyetten sonra ligin en zayıf ekibi olan Balıkesirspor ile karşılaşılıyor olması da İstanbulspor’un en büyük şansıydı. Genç ve acemi oyuncularla sahaya çıkan Kırmızı Beyazlı ekip karşısında açıkçası oldukça zorlanan İstanbulspor, Balıkesirspor’un Balıkesirspor olması sayesinde sahadan galip ayrıldı.

Tecrübesizlikten kaynaklı olarak fırsatları değerlendiremeyen ve savunmada da hatalar yapan rakibi karşısında bu sezonun tartışmasız yıldızı İbrahim Yılmaz’ın verdiği 2 gol pası ve attığı 1 gol ile 3-1 kazanan İstanbulspor, Boluspor maçının da telafisini yapmış oldu.

Fabrika Ayarları

Kaptan İbrahim Yılmaz’ın şahane bir performans gösterdiği maçta atılan goller İstanbulspor adına yanıltıcı olmamalı. Zira 26’ıncı haftada oynanan maçta görüldü ki Sarı Siyahlı ekip bir önceki maçta alınan mağlubiyetin olumsuz etkilerini üstünden atamamış.

Balıkesirspor’un sayısız fırsat yakaladığı maçta takımın bu kadar zorlanıyor olması oldukça can sıkıcı. Osman Zeki Korkmaz ve öğrencilerinin en kısa sürede toparlanarak takımı fabrika ayarlarına döndürmesi gerekiyor.

Ankaragücü ve Ümraniyespor gibi ligin tepesinde yer alan 2 takıma şans tanımayan bir takımın Balıkesirspor karşısında bu şekilde performans göstermesinin açıklanabilir bir tarafı yok. Ve bu durumun takım galip geldiğinde de dile getirilmesi gerekiyor.

Balıkesirspor karşısında oynanan bu oyun rehavetle açıklanabilirse kötü, taktiksel yetersizliklerle alakalı olarak açıklanırsa çok daha kötü bir açıklama anlamına gelir. Bu maçta İbrahim Yılmaz İstanbulspor için değil de Balıkesirspor için mücadele etmiş olsa sahadan çok daha farklı bir skorla çıkılabilirdi.

Pek tabii takımın bu dakikadan sonra oynayacağı her maç final niteliğinde ve bazen takımlar günlerinde olmayabilir. Ancak İstanbulspor bu gibi maçlarda hiç kaza yapmamak zorunda. Zira Ümraniyespor da Ankaragücü de hataya yatkın bir hale geldiler ve İstanbulspor adına buradan bir fırsat doğabilir.

Bu fırsatların değerlendirilebilmesi için İstanbulspor’un Balıkesirspor karşısında alınan galibiyete aldanmaması ve performans çıtasını çok çok daha yukarı bir seviyeye çıkarmasından başka çaresi yok.