Blog futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri İstanbul İstanbulspor Spor spor haberleri spor toto 1. lig spor toto süper lig Süper lig TFF 1.Lig türkiye futbol federasyonu

İstanbulspor’un Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz Açıklamalarda Bulundu

Spor Toto 1. Ligde geride kalan başarılı sezonun ardından İstanbulspor 17 yıllık hasrete son verdi ve Spor Toto Süper Lige yeniden dahil oldu.

İstanbulspor’un bu başarısında oldukça önemli bir payı olan Osman Zeki Korkmaz ise kendisi ve takımı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. 2021 – 2022 sezonun 3. Haftasında Sarı Siyahlı ekibin teknik direktörlüğüne geçen 40 yaşındaki teknik direktör kendi organize etmediği kendi planlamadığı ve birlikte kamp yapmadığı öğrencileri ile oldukça önemli bir başarı yakaladı.

Osman Zeki Korkmaz, teknik direktörlük görevine gelmesinin ardından bu başarının temelini öğrenciler, yönetim ve teknik ekibin birlikte düzenli ve ahenk içinde çalışmalarına borçlu olduklarını ifade etti. Sezon boyunca Spor Toto 1. Ligde ortaya koyduğumuz oyun hem oynayan oyuncularımıza hem bize hem de taraftarlarımıza çok keyif verdi. Spor Toto 1. Ligde taraftarlara alışılan oyun formatının dışına çıkarak farklı bir oyun sunduk. Play Off aşamasına geldiğimizde ise maçların her durumunu düşünerek çalışmalar yürüttük. Maç başında, geride olduğumuz durumda, beraberlik durumunda ve öne geçtiğimizde oyunu nasıl oynayacağımız konusunda prova ettik. Bu sayede play off aşamasına zihinsel, fiziksel ve taktiksel olarak çok iyi hazırlandık.

Bir oyun kültürü oluşturduklarını ifade eden Osman Zeki Korkmaz, bunun meyvesini ise play offların ilk maçında elde ettiğimiz sonuç ile gösterdik. Eyüpspor karşısında geri düşmemize rağmen kazanmayı bilmemiz şampiyonluk habercisi idi. Bu durum play offlarda şampiyon olacağımıza inancımızı arttırdı.

Osman Zeki Korkmaz, İstanbulspor İle 3 Yıllık Sözleşmeye İmza Attı

Spor Toto 1. Ligde Play offları kazanarak Spor Toto Süper Lige yükselmeyi başaran Sarı Siyahlı ekipte teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ile 3 yıllık yeni sözleşme imzalandı.

İmzalanan sözleşme sonrasında açıklamalarda bulunan Osman Zeki Korkmaz, kulübün yönetilebilir bir ekonomi ile sürdürülebilir bir hal alması ve bunun devam ettirilmesine değindi. 40 yaşındaki teknik adam İstanbulspor olarak oyuncu üretmeye odaklanacaklarını aktardı. Spor Toto 1. Ligde mücadele eden diğer takımlara nazaran bütçelerinin daha kısıtlı olduğunu ifade eden Osman Zeki Korkmaz, öncelikle takımımızı geliştirip aynı zamanda ise oyuncu üreteceğiz fazla paralar harcamadan doğru isimlere yönelik doğru takviyeler ile kalitemizi arttıracağız.

İstanbulspor Beşiktaş İle Masaya Oturacak

İstanbulspor forması giyen genç sol ayaklı stoper oyuncusu Emrecan Uzunhan, Beşiktaş’ın sol stoper bölgesi için listesinin ikinci sıradaki isimdi. İlk sıradaki Abdülkerim Bardakçı’nın Galatasaray’a kaptırılması ile Siyah beyazlı ekip İstanbulspor’un 21 yaşındaki futbolcusuna kancayı taktı.

Emrecan Uzunhan’ın hedefinde ise Avrupa var. Emrecan Uzunhan Spor Toto Süper Ligde kendini ispatlamasının ardından Avrupa’ya gitmek istiyor. Genç oyuncu kendisine rol model olarak ise Zeki Çelik’i aldığını ifade etti.