Blog fenerbahçe futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri Spor spor haberleri Süper lig süper lig haberleri transfer transfer haberleri

Samet Akaydın Pendikspor veya Adana Demirspor’a Transfer Olacak

Fenerbahçe, bir yandan altı numara transferini sonuçlandırmak bir yandan da kadrosundaki fazlalık isimlerle vedalaşmak istiyor. Ayrılması gündemde olan oyunculardan birisi de Samet Akaydın!

Fenerbahçe, geçtiğimiz haftanın başında Konferans Ligi kadrosunu UEFA’ya bildirdi. Samet Akaydın, söz konusu listede kendisine yer bulamadı. Bu durum, oyuncunun ayrılığına dair bir işaret olarak yorumlandı.

Süper Lig Ekipleri Samet Akaydın’ın Peşine Düştüler

Samet Akaydın, sahip olduğu özellikler ile dikkat çeken bir isim! Her şeyden önce, kendisinin yerli stoper olduğunu söylemek gerekir. Takdir edersiniz ki, kaliteli ve deneyimli bir yerli stoper bulmak pek kolay değil! Samet Akaydın, dört büyükler de dahil olmak üzere Süper Lig’deki her takımının ilk 11’inde kendisine yer bulabilecek bir isim! Bu detay, oyuncunun değerine değer katıyor. Transfer döneminin bitmesine yalnızca beş gün kaldı. Fenerbahçe, teknik direktör İsmail Kartal’ın kadroda düşünmediği Samet Akaydın’ı kiralık olarak veya bonservisi ile birlikte bir kulübe göndermeyi düşünüyor.

Fenerbahçe’ye yakın olan spor muhabirlerinin iddialarına göre Samet Akaydın ile Pendikspor ve Adana Demirspor ilgileniyor. Bilhassa Pendikspor’un oyuncuyu kadrosuna katmak adına bir hayli istekli olduğundan bahsedebiliriz. Samet Akaydın da kariyerine Pendikspor’da devam etme fikrine sıcak bakıyor. Pendikspor, transfer döneminin son günlerini güzel geçiriyor.

İstanbul temsilcisi, son olarak Galatasaray’dan Fredrik Midtsjö’yü kadrosuna kattı. Bu transfer için Galatasaray’a üç milyon Euro ödeyecek. Pendikspor, önümüzdeki günlerde Samet Akaydın için Fenerbahçe’nin kapısını çalacak. Oyuncuyu satın alma opsiyonu ile beraber kiralamaya çalışacak. Bu transfer, yüksek ihtimalle olumlu bir şekilde sonuçlanacak.

Fenerbahçe Samet Akaydın’ın Performansını Yeterli Bulmadı

Fenerbahçe, 2022 – 2023 sezonunun devre arasında stoper arıyordu. O dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus, lig maçında görüp beğendiği Samet Akaydın’ın transfer edilmesini istemişti. Fenerbahçe, 12 Ocak 2023 tarihinde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu bir duyuru ile oyuncunun transferinin bittiğinden bahsetti. 1994 doğumlu stoper için Adana Demirspor’a 3.7 milyon Euro ödenmesi söz konusu idi.

1.90 boyundaki oyuncu, geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe forması ile Süper Lig’de toplam 17 maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada bin 515 dakika kaldı. Maçların neredeyse tamamında sahada 90 dakika kaldı. Ayrıca, UEFA Avrupa Ligi ve Türkiye Kupası’nda da görev aldı. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe yeni sezon öncesinde kadrosunu Rodrigo Becao ve Alexander Djiku ile takviye etti. Samet Akaydın, söz konusu isimlerin transfer edilmesinin ardından gözden düştü.

29 yaşındaki oyuncu, bu sezon Fenerbahçe forması ile şu ana kadar sadece iki maça çıkabildi. Bu maçlarda sahada 67 dakika kaldı. Oyuncunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde bitecek. 1.90 boyundaki oyuncu, milli takıma da düzenli olarak çağrılıyor.