Blog Genel güncel spor haberleri Spor spor haberleri sultanlar ligi transfer transfer haberleri voleybol voleybol haberleri

Türk Hava Yolları Yeni Sezona İddialı Bir Kadro ile Başlayacak

Sultanlar Ligi’nde 2022 – 2023 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe Opet oldu. Sarı lacivertli takım, final serisinde Eczacıbaşı Dynavit’i üç maçta da mağlup etti. Bu sayede, altı yıllık özleme son vererek lig şampiyonu oldu. Ligi üçüncü sırada bitiren takım Vakıfbank oldu. Sarı siyahlı kulüp, üçüncülük dördüncülük maçında Türk Hava Yolları ile karşı karşıya geldi. Rakibini çok rahat geçti. Türk Hava Yolları ise sezonu dördüncü sırada bitirdi.

Yapılan Transferler Dikkat Çekiyor

Türk Hava Yolları, 2018 – 2019 sezonundan bu yana Sultanlar Ligi’nde mücadele ediyor. Kulübün şu ana kadar istediği dereceleri elde edemediğini söylemek gerekir. Ancak, bu sezon işler biraz farklı olacak gibi duruyor. İstanbul temsilcisi, yeni sezona son derece iddialı bir kadro ile başlayacak. Hem yerli hem de yabancı birçok ismin önümüzdeki sezon THY’de forma giyeceğinden bahsedebiliriz.

Neriman Özsoy Türkiye’ye Döndü

Eczacıbaşı Dynavit altyapısından yetişen ve yıllar boyunca milli takımımızda da ter döken 1988 doğumlu smaçör, çok uzun süreden bu yana yurtdışında oynuyordu. Son olarak, 2015 – 2016 sezonunda Eczacıbaşı Dynavit forması giyen oyuncu, kötü bir dönem geçirdikten sonra yurt dışına gitmeyi tercih etti. 1.88 boyundaki oyuncu, Japonya ve Brezilya’da forma giydi. Türk Hava Yolları, 2023 – 2024 sezonu öncesinde Neriman Özsoy’u kadrosuna kattı.

Milli takımımızın yeni antrenörü Daniele Santarelli, Neriman Özsoy’u bu yaz milli takıma davet etti. Ancak, oyuncu, milli takımda forma şansı bulamadı. Sosyal medyadaki iddialara göre Neriman Özsoy, her ne kadar hazırlık çalışmalarında yer alsa da as kadroda olmak istemedi. 35 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki sezon THY’de nasıl bir görev üstleneceği merak konusu! Deneyimli isim, Japonya ve Brezilya’da ağırlıklı olarak pasör çaprazı pozisyonunda forma giydi. THY’de de bu pozisyonda şans bulabilir. Smaçör pozisyonunda oynama ihtimali bir hayli düşük!

Jose Roberto Guimaraes Türk Hava Yolları’na Çok Şey Katacak

Türk Hava Yolları, güncel tarih itibariyle, Brezilya Kadın Voleybol Milli Takımı’nı çalıştıran deneyimli antrenör Jose Roberto Guimaraes’i takımın başına getirdi. Ze Roberto olarak bilinen bu isim geçmişte Fenerbahçe Opet’i de çalıştırmıştı. O dönem Fenerbahçe’ye büyük başarılar kazandırmıştı. THY, Ze Roberto sayesinde çok daha yarışmacı bir takım haline gelecek.

Türk Hava Yolları’nın 2023 – 2024 Sezonu Kadrosu Göz Kamaştırıyor

Türk Hava Yolları, yeni sezona birbirinden kaliteli ve deneyimli oyunculardan oluşan bir kadro ile başlayacak. Brezilya milli takımının pasörü Macris Carneiro, smaçörü Julia Bergmann ve orta oyuncusu Diana Duarte, THY’ye çok şey katacak isimler arasında yer alıyorlar. Bunun yanı sıra, Galatasaray’dan ayrılan Anthi Vasilontanaki’nin yeni adresi THY oldu. O da son derece önemli bir isim! Bu isimlere bir de Vakıfbank’tan ayrılan 1.98 boyundaki orta oyuncu Kübra Akman’ı eklemek gerekir.