Blog fenerbahçe futbol futbol haberleri Genel güncel futbol haberleri güncel spor haberleri İstanbul istanbul spor haberleri Spor

Jorge Jesus’un Takım Hakkında Kararı

Jorge Jesus takımın başında olacak mı, başa geçecek mi? Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Jorge Jesus’un dünyaca büyük bir üne sahip olduğunu biliyoruz. Uzunca bir süredir Jorge Jesus’un ismi Brezilya Milli Takımı ile geçiyordu. Sambacıların Teknik Direktörü ise Tite’dir, Adenor Leonardo Bacchi adı Tite’nin uzun halidir. Brezilyalı olan teknik direktör, eski futbolcu Tite, Brezilya milli futbol takımını çalıştırmaktadır.

Tite, önceki günlerde bir açıklama yapmıştı. 2022 Dünya Kupası sonrasında milli takımı çalıştırmaya son vereceğini belirten Tite, konu hakkında basına açıklamasını yapmıştı. Sport TV mecrasında Tite, ‘’Bem, amigos’’ programında açıklamasını yapmıştı. Konuya ilişkin bu programda önemli detaylar vermişti, fikrini belirtmişti.

Sarı Lacivertlilerde Takım Değişiklikleri

Sarı Lacivertlilerde takım değişiklikleri oldu. Takım başına Jorge Jesus geçecek mi sorusu gündeme geldi. Fenerbahçe Teknik Direktörü olan Jorge Jesus takımın başına geçer mi? Bu gündem konusu Brezilya’da da konuşulan en önemli konular arasına girmiş durumda. Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Jorge Jesus, başarılı biridir ve takımına da sayısız başarılar kazandırmış bir spor insanıdır.

Jorge Jesus, Flamengo teknik çalıştırıcısıyken bile Libertadores Kupası’nı kazanmıştı. Jorge Jesus, tecrübeli ve başarılı bir teknik adamdır. Jesus’un adı Brezilya milli takımıyla gündeme gelmektedir. Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası sonrasında Jesus ile ilgili bazı iddiaların ortaya atılacağını duymuştuk. Sambacılar’ın Jesus’un kapısına geleceği, teklifte bulunacağı da bu iddialardan birisiydi. 

Teknik Direktör Tite’nin Açıklaması

Teknik Direktör Tite’nin açıklaması da gündeme geldi. Bu konulara ilişkin olarak Brezilya Milli Takım Teknik Direktörü Tite açıklamasını yaptı. Tite açıklaması da merak ediliyordu. Açıklamasında Tite, Fenerbahçe’ye mutlu olacağı haberi vermiş oldu. Fenerbahçe’nin Jorge Jesus ile uzunca yıllar çalışmak istediği ifade edilmişti. Bunun üzerine Tite, Brezilya milli takımın başındaki isim için, Brezilyalı bir ismin olmasını istediğini ifade etti.

Brezilyalı bir profesyonel kişinin milli takımı yönetmesi konusunu destekliyorum, bu benim kişisel düşüncemdir şeklinde Tite bu konudaki fikirlerini belirtti. Güney Amerika’dan son olarak çıkan 5 şampiyon kişi, Brezilyalılar tarafından çalıştırılmıştı. Futbol düşüncesine yakın olduğum isimler olduğundan, isim söylemekten çekinmesem de bu kez isim vermemeyi düşünüyorum diyerek Tite, fikrini herkesle paylaştı.