İstanbulspor
İstanbul İstanbulspor

İstanbulspor’dan Süper Lig 22 Takıma Yükselsin Sesi

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden İstanbulspor son günlerde ligden düşmeme kararı ve lige yükselmeler konusundaki adaletsizlik ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul ekibi Adana Demirspor’un da Süper Lig’e çıkartılmasını istediğini açıkladı.

İstanbulspor yönetimi Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkartılmasını ve ligin 22 takımla oynatılması konusunda kararını açıkladı.

Yapılan açıklamada önümüzdeki sezonda Süper Lig’in 21 takımla oynanmasının planlanması üzerine Play-Off’ta mücadele eden Adana Demirspor’un da Süper Lig’e yükselmesi ve 22 takımla ligin oynanması istendi.  Ayrıca  TFF 2.Lig takımlarından Manisa Futbol Kulübünün de Play-Off’ta oynadığı ve onların da 1.Lig’e yükselmeleri gerektiği açıklandı.

Resmi Açıklama Geldi

İstanbulspor ekibinin yaptığı resmi açıklamada korona virüs süreci sebebiyle Süper Lig’de mücadele eden takımların küme düşmemesi kararının üzerine 1.Lige mücadele eden ve Play-Off oynayan takımların da Süper Lig’e yükseltilmesi istendi.

Play-Off karşılaşmasını penaltılarla kaybeden Adana Demirspor’un da Süper Lig’e yükseltilmesi ve Süper Lig’in 22 takımla oynatılması istendi.

Güncel Yazılar