İstanbulspor
İstanbul İstanbulspor

İstanbulspor Süper Lig’den Düşen Kulüpler Arasında

Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart’ta  ara verilen liglerin 12 Haziran’da yeniden başlatılması gündemde bulunurken kulüplerin TFF’den bir isteği bulunuyor. Süper Lig’de mücadele veren 7 kulüp küme düşmenin kaldırılması için TFF’ye başvurdu. Geçmişte küme düştükten sonra bir daha Süper Lig’e çıkamayan köklü kulüpler bulunuyor. İstanbulspor da küme düşen bu kulüpler arasında yer alıyor.

Türk Futbolunun Süper Lig’e Hasret Kulüpleri

İstanbulspor gibi birçok takım Süper Lig’de düştükten sonra bir daha Süper Lig macerasına devam edemedi. Son günlerde yaşanan salgın hastalık tehlikesi ile liglerin oynanmasına ara verilmesi oyuncuların ve kulüplerin performansını etkiledi.

Süper Lig takımları arasında bulunan 7 kulüp TFF’ye başvurarak küme düşmenin kaldırılmasını istediler. Geçmişte Süper Lig macerasını son bulan takımlar arasında en uzun süredir lige dönüş yapamayan 36 yıl ile Fatih Karagümrük bulunuyor.

İstanbulspor da 15 yıl önce Süper Lig’e veda eden takımlar arasında yer alıyor. İstanbulspor Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekipleri arasında mücadelesini sürdürüyor.

Güncel Yazılar