İstanbulspor
İstanbulspor

İstanbulspor’dan Altay’a Yalçın Koşukavak’ın Hikayesi

İstanbulspor takımının teknik direktörü iken dikkatleri üzerine çeken ve ardından birçok takımda görev alan Yalçın Koşukavak hikayesini anlattı. Teknik adam İstanbulspor’dan sonra Gazişehir Futbol Kulübü’ne  ve oradan da Bursaspor’a giderek bu takımları çalıştırdı.

Şimdilerde Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Altay’ı çalıştıran teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın adı Fenerbahçe teknik direktör adayları arasında geçti.

Farklı Oyun Tarzı Dikkatleri Çekiyor

İstanbulspor teknik direktörlüğü yaptığı dönemde dikkatleri üzerine çeken 47 yaşındaki teknik adam farklı fikirleri ile gözleri üzerine çekmeye devam ediyor. İstanbulspor’da oynadığı dönemde fikir üretme konusunda çok uygun bir ortam bulduğunu söyleyen teknik adam sonraki takımlarında biraz zorlandığını ifade ediyor. Şimdilerde başında bulunduğu Altay’ın ise ayakları yere basan bir camia olduğunu belirtiyor.

Yalçın Koşukavak’ın başında bulunduğu takımın ve kulübün ortamına göre farklı yöntemler denemek zorunda kaldığını belirtti. Kulübün yapısına göre antrenörlük yaptığını belirten teknik adam başarılı kariyerine Altay’da devam ediyor.

Güncel yazılar