İstanbulspor
İstanbulspor

İstanbulspor’un Genç Kalecisi Avrupa’nın Radarında

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden İstanbulspor takımının genç kalecisi Avrupa’da pek çok takımın transfer listesinde yer aldı. 19 yaşındaki kaleci Halil Yiğit Yitmez, İngiltere, Hırvatistan, Belçika gibi pek çok Avrupa kulübünün radarına girdi.

Avrupa’daki kulüplerin son günlerde özellikle genç kaleci arayışlarının çok yoğun olduğu belirtiliyor. İstanbulspor’un genç kalecisi Halil Yiğit Yitmez de Avrupa takımlarının bu arayışına takıldı. Yurt dışındaki kulüplerden kaleciyi transfer listesine aldığı belirtildi.

Performansı İle Dikkatleri Çekti

İstanbulspor takımının kalesini koruyan kalecinin futbol kariyeri Galatasaray’da başladı. 9 yıl Galatasaray’daki kariyerinin ardından Fenerbahçe’ye transfer oldu. Buradan da İstanbulspor’a geçen genç oyuncu için Avrupa’dan birçok takımın devreye girdiği belirtildi.

İngiltere Championship’ten, Hırvatistan 1. Ligi olan Prva Ligi’nden ekiplerinden ve Belçika 1. ve 2. Lig ekiplerinden oyuncu için teklif gelmesi bekleniyor. Oyuncunun Fenerbahçe’de oynadığı dönemlerden beri bu kulüpler tarafından takip edildiği belirtildi.

Güncel Yazılar