İstanbulspor
İstanbulspor

Patrick Etoga, Koronavirüsten Korkmuyorum

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden İstanbulspor takımına geçen sezonda gelen Patrick Etoga buradaki başarılı oyunuyla dikkatleri çekmeyi başardı. Etoga İstanbulspor’daki başarısından önce Bölgesel Amatör Lig’de de forma giydi. Kamerunlu oyuncu son günlerde herkesin gündeminde bulunan korona virüs ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Deneyimli stoper yaptığı röportajda korona virüsten korkmadığı ifade etti. 26 yaşındaki başarılı oyuncu İstanbulspor’a geldiğinden bu güne kadar kariyerindeki değişiklikleri anlattı. Sert oyunu ve yaptığı doğru müdahalelerle gözlerin üzerine çevrildiği Patrick Etoga, amatörlükten Süper Lig’e doğru yol alan yaşamını ve futbol başarılarını değerlendirdi.

2013 Yılında Profesyonel Oldum

Türkiye’deki yaşamı ve futbol başarısı hakkında konuşan İstanbulspor takımının başarılı oyuncusu Antalyaspor ile Türkiye’ye geldi. Burada ilk senesinde Mehmet Özdilek ile çalışan futbolcu ilk profesyonel sözleşmesini 2013 yılında Fethiyespor ile imzaladığını söyledi.

Muğla, Ergene ve Çerkezköy’de olmak üzere amatör liglerde oynamaya başlayan oyuncu buradan menajeri tarafından kendisini yetiştirmesi için İstanbulspor’a gönderildiğini ifade etti. Bu takımda çalışmayı hiç bırakmadığını belirten oyuncu bu fırsatı çok iyi değerlendirdiğini söyledi.